Dokąd na narty w Alpy Szwajcarskie?

0
1892

Alpy Szwajcarskie to przepiękny, malowniczy rejon idealnie nadający się do jazdy na nartach lub snowboardzie. Nie jest tak przepełniony jak miejscowości w Alpach Francuskich, więc jeśli chcesz poszusować bez zgiełku turystów i innych pasjonatów zimowego szaleństwa, to ta opcja jest zdecydowanie dla Ciebie. Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Alpach Szwajcarskich? Poznaj naszych faworytów!

Szykują Ci się wyjazdy na narty w Alpy Szwajcarskie? Zobacz, dokąd warto się wybrać:

Verbier

To jeden z największych ośrodków narciarskich na świecie i zdecydowanie największy w Szwajcarii. Znajdują się tu 92 wyciągi i łącznie 412 km znakomicie przemyślanych tras na powierzchni ok. 1700 m n.p.m (ciekawostka: ponad 70% z nich zawiera sztuczny śnieg, gdy zabraknie tego prawdziwego!). Jakby tego było mało, wszystkie trasy są ze sobą połączone jednym karnetem – to daje więc sporą oszczędność pieniędzy! Najwyższa stacja znajduje się na szczycie pięknej góry Mont-Fort, czyli na wysokości aż 3330 m. Verbier jest przystosowany do różnych grup narciarzy, dlatego z pewnością odnajdą się tu zarówno profesjonaliści, jak i początkujący. Oprócz narciarstwa można tu także uprawiać inne sporty zimowe, a po dniu pełnym wrażeń na stoku skorzystać z lokalnych rozrywek – restauracji, barów, hoteli, SPA. Verbier jest bardzo słonecznym regionem nawet w zimie, a panujące tu średnie temperatury wręcz idealne do jazdy.

Chamrousse

Miejscowość ta słynie najbardziej z ulokowania (ten ośrodek narciarski jest położony ok. 30 km od Grenoble),oraz z rozgrywanych tam różnych imprez: olimpijskich i związanych z Tour de France. Znajduje się na wysokości ok. 1700 m w masywie Belledonn. Chamrousse zajmuje powierzchnię 1300 hektarów. Miasteczko oferuje przestronne i malownicze trasy narciarskie, które przypadną do gustu zarówno amatorom, jak i zaawansowanym narciarzom. Zachodnie położenie Chamrousse gwarantuje znakomite warunki śniegowe, jak również wystarczającą ilość słońca po południu i wieczorem. Warto dodać, że w Chamrousse występują najpiękniejsza zachody słońca w tym rejonie. Stąd miasteczko nazywane jest „czerwonymi stokami”. A co po dniu na stoku? Chamrousse oferuje liczne atrakcje i rozrywki typowe dla wysoko rozwiniętych ośrodków narciarskich, np. klimatyczne kawiarnie, restauracje i bary oraz oczywiście sklepy z różnych branż.