Znieczulenie komputerowe to najnowocześniejsza metoda eliminacji bólu w czasie leczenia stomatologicznego. Powstało z myślą o wszystkich tych pacjentach, którzy boją się tradycyjnych zastrzyków za pomocą karpuli i już sama aplikacja leku na fotelu u dentysty jest dla nich bardzo stresująca. Znieczulenie komputerowe podawane przy pomocy niewielkiego aplikatora nie tylko podnosi komfort pacjenta, ale też ułatwia pracę stomatologowi.
Na czym polega znieczulenie komputerowe?
Znieczulenie komputerowe wykorzystuje nowoczesny system Dentalhitec, w którym środek znieczulający jest aplikowany przy pomocy urządzenia przypominającego wyglądem długopis. Jest ono połączone z komputerem, który dopasowuje dawkę leku i siłę nacisku igły indywidualnie do znieczulanej osoby.
Pacjent nie odczuwa bólu podczas wkłucia, który bywa dokuczliwy w przypadku stosowania tradycyjnego znieczulenia wykonywanego strzykawką z igłą. Wszystko dlatego, że tuż przed samym wkłuciem pen do znieczulania aplikuje w jego miejsce krople na śluzówkę. W praktyce moment znieczulania jest krótki i niezauważalny dla osoby, która leży na fotelu stomatologicznym.
Zalety stosowania znieczulenia komputerowego
Dzięki znieczuleniu komputerowemu cały zabieg w gabinecie stomatologicznym jest dla pacjenta bezbolesny. Tym samym nawet te osoby, które dotychczas nie mogły się przełamać i wykonać niezbędnego dla zdrowia zabiegu, mogą bez obaw udać się na wizytę do dentysty.
Przy znieczuleniu karpulą do kilku godzin po zabiegu okolice szczęki są odrętwiałe. W przypadku zastosowania technologii Dentalhitec tego rodzaju skutki uboczne nie występują. Dzięki precyzyjnie dobranej dawce znieczulenia, tkanki wokół zęba nie są opuchnięte. To ważne szczególnie u dzieci, które nie kontrolując się po zabiegu, gryzą swoje wargi i policzki, powodując bolące kilka dni rany.
Urządzenia do aplikacji znieczulenia komputerowego
Stomatolodzy, którzy oferują swoim pacjentom znieczulenie komputerowe, korzystają z nowoczesnych urządzeń SleeperOne,QuickSleeper lub Soan. To sprzęt, którego używanie przynosi korzyści zarówno stomatologowi, jak i osobie znieczulanej, ponieważ:
- jest prosty w obsłudze, a sama aplikacja jest wygodniejsza niż tradycyjne wkłucie i przede wszystkim precyzyjna;
- znieczulenie za jego pomocą jest szybkie, bezbolesne i bezpieczne także dla małych pacjentów.
Podawanie pacjentom anestetyków przy pomocy urządzeń SleeperOne, QuickSleeper, Soan powoli staje się standardem w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych. Choć sama procedura znieczulenia nie jest obecnie refundowana przez NFZ, liczba zainteresowanych nią pacjentów jest ogromna. Wielu z nich dzięki temu pokonuje strach przed wizytami stomatologicznymi i jest spora szansa, że będą przychodzić do gabinetu regularnie.
Dodaj komentarz