Wesele w stylu rustykalnym

0
1428

Wesele – jedna z najważniejszych uroczystości w życiu każdego człowieka. Chcemy, żeby był to bajkowy i niezapomniany moment. Jednym z trendów jest wesele w stylu rustykalnym. Jak wygląda? Na czym koncentruje się ten styl? Jakie dodatki preferuje? Na co zwrócić uwagę urządzając wesele zgodnie ze stylem rustykalnym?

Co lubi styl rustykalny?

Styl rustykalny stawia przede wszystkim na naturę. Jest w nim dużo drewna w postaci beczek, palet, skrzyń czy ram. Co jeszcze występuje w tym stylu? Sznurek, płótno, mech, konary, szyszki, a także sezonowe owoce i warzywa. Nie może zabraknąć też w nim koronek babuni, lampionów czy papierowych girland. Ponadto w tym stylu występuje także sporo szkła, najczęściej z recyklingu, przeróżne buteleczki, słoiki, wazoniki. To szkło występuje najczęściej w zestawieniu z koronkami, sznurkiem albo wypełnione świecami lub kwiatami. Występują w nim stonowane kolory, najczęściej ziemi, a także zieleń i pastele. Raczej nie ma w nim mocnych barw.

Sale weselne w stylu rustykalnym

Niestety w Polsce mało jest sal urządzonych zgodne z takim motywem przewodnim. Istnieją też takie, w których odpowiednie dodatki pomogą nadać im rustykalnego stylu. Co zrobić jeżeli nie mamy wystarczających środków pieniężnych na wynajęcie odpowiedniego miejsca? Otóż pomocna może okazać się szybka pożyczka. Pamiętajmy jednak, że szybka pożyczka wymaga spłaty w przyszłości, więc zaciągajmy ją odpowiedzialnie.

Światło w stylu rustykalnym

Bardzo ważnym elementem tego stylu jest światło. Wieczorem w drewnianych salach lampiony i świece tworzą prawdziwą magię, klimatyczny nastrój i dodaje nutki romantyzmu. W takim oświetleniu papierowe girlandy i inne dodatki wyglądają po prostu bajecznie.

Dodatki w stylu rustykalnym

Oprócz wskazanych powyżej dodatków, takich jak: sznurki, świece, girlandy wykonane z papieru, w stylu rustykalnym znajdziemy jeszcze mnóstwo innych, przepięknych dodatków. Przykładowo stare zdjęcia nowożeńców, bale słomy jako siedziska, zimne ognie dla zgromadzonych gości czy stolik z księgą na wpisy gości.

Czy warto urządzić wesele w stylu rustykalnym?

Oczywiście, że warto i takie wesele może być bardzo bajeczne i romantyczne. Jednak pamiętajmy, że musimy po prostu poczuć ten styl. Jeżeli nie poda nam się ten wystrój, to nie ma sensu zmuszać się na siłę. A skąd wziąć środki na ten cel? Z pomocą przychodzi szybka pożyczka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here