Wyjazdy na narty w Polsce vs. wyjazdy na narty za granicę

0
820

Narty to jeden z najpopularniejszych wśród Polaków sposobów spędzania wolnego czasu w okresie zimowym. Jednak znalezienie odpowiedniego na danych umiejętności i możliwości finansowych stoku nie jest takie łatwe. Jak wygląda kwestia uprawiania narciarstwa w Polsce, a jak za granicą? Gdzie lepiej pojechać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego na ten temat!

Wyjazdy na narty w Polsce

Istnieje pewne przekonanie, że wyjazdy na narty w Polsce są bardzo tanie – w końcu to wycieczka w rodzimym kraju. Nic bardziej mylnego! Ceny mogą być nawet wyższe niż u naszych sąsiadów za granicą. Wszystko dlatego, że Polska jako rejon narciarski zyskuje na znaczeniu. Należy pamiętać, że choć dojazd może być stosunkowo tani, to trzeba jeszcze doliczyć koszt noclegu, wyżywienie oraz inne rzeczy. Często jest tak, że za dodatkowe atrakcje (np. wieczorne biesiadowanie albo inna aktywność fizyczna niż narty) trzeba dopłacić. Zobacz także na ceny wyciągów narciarskich.

Wyjazdy na narty za granicę

Wyjazdy na narty za granicę występują najczęściej w formie zorganizowanej. Bardzo popularnym kierunkiem są Alpy – Francuskie lub Szwajcarskie. Dlaczego? Ponieważ każdy narciarz znajdzie tu stację narciarską dla siebie, bez względu na poziom zaawansowania jazdy czy możliwości finansowe. Wszystko dlatego, że narciarski rynek we Francji jest podzielony – z jednej strony luksusowe resorty z wieloma atrakcjami, z drugiej – przystępne cenowo ośrodki narciarskie. Wszystko zależy od tego, na co możesz sobie pozwolić. Jednak i tak bezcenna jest natura i górskie krajobrazy, które zdecydowanie przewyższają pięknem te znajdujące się w Polsce. Do tego poziom nawet średniej wielkości ośrodków we Francji jest wyższy niż tych rodzimych. Po prostu wybierz zorganizowany wyjazd na narty i miej pewność, że bezpiecznie dotrzesz do sprawdzonego miejsca z wszelkimi atrakcjami. W cenie dostaniesz ponadto przejazd, zakwaterowanie, skipass, podstawowe ubezpieczenie, taksę klimatyczną oraz opiekę rezydenta na miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here